Bluzki koszulowe damskie wielu kobietom kojarzą się jedynie z ubiorem do pracy. Dziś chcemy obalić ten mit i pokazać Wam, że ten rodzaj garderoby można założyć również na inne okazje. Ten elegancki i pełen stylu strój możesz wykorzystać również na rodzinne spotkania, które wymagają od Ciebie odświętnego stroju. Zostań z nami, a z pewnością dowiesz się nieco więcej o tym modelu bluzki damskiej.

Bluzka koszulowa damska nie tylko do pracy

Szukając odpowiedniego, eleganckiego stroju, wybierz zamiast tradycyjnej koszuli bluzkę koszulową, która jest nie tylko wygodniejsza, ale z pewnością przyjemniejsza w dotyku. Musimy podkreślić, że bluzkę koszulową będziesz mogła założyć nie tylko do pracy. Ta część garderoby doskonale sprawdza się na zakupach, kawie z przyjaciółką czy randce z ukochanym. Możesz ją również założyć, kiedy wybierasz się na ważną uroczystość rodzinną jak chrzciny czy rocznica ślubu kogoś bardzo bliskiego. Warto podkreślić, że możesz ją również wykorzystać na imprezie. Musisz jedynie pamiętać o doborze odpowiednich dodatków. Nie da się zatem ukryć, że bluzka koszulowa to must have każdej kobiety. Ten rodzaj bluzki możesz śmiało zestawić ze spodniami materiałowymi, jeansami, a nawet szortami. Dla większych elegantek proponujemy spódnice. Dodatkowo nakryj się kardiganem lub swetrem – na bardziej oficjalne wyjścia lub rozpinaną bluzą – na mniej zobowiązujące wyjścia.

Krój i kolor mają znaczenie

W zależności od figury, jak i okazji, na jaką wybierasz bluzkę koszulową, musisz zwrócić uwagę na jej krój i długość. Z racji tego, że zazwyczaj tego rodzaju bluzkę zakłada się na bardziej oficjalne wyjścia, warto wybrać klasyczną długość, czyli do biodra. Kobiety, które posiadają smukłą sylwetkę i lubią eksperymentować z modą, mogą pokusić się o dłuższy model – do połowy uda i zestawić go np. z legginsami. Jeśli chodzi o rękawy, to koniecznie muszą zakrywać ramiona. Ich długość uzależniona jest tak naprawdę od Ciebie. Możesz wybierać spośród długich, krótkich lub ¾. Tutaj masz pełną dowolność.