Egzamin na studiach, ważne spotkanie rodzinne, rozmowa o pracę, oficjalne szkolenie – powodów, które zmuszają Cię do doboru odpowiedniego stroju, jest wiele. W wyżej wymienionych na pewno musisz wyglądać elegancko i ze smakiem, dlatego dziś zastanowimy się wspólnie, jakiego rodzaju bluzki będą pasowały na oficjalne wyjścia. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci dokonać odpowiednich decyzji.

Elegancka bluzka to must have każdej kobiety

Nie będziemy owijać w bawełnę – nawet, jeśli preferujesz sportowy styl, musisz liczyć się z tym, że w Twojej szafie powinno znaleźć się kilka eleganckich strojów, w tym także gustowne bluzki, którymi będziesz w stanie olśnić na oficjalnych imprezach, wyjściach, czy egzaminach. Muszą one pasować nie tylko do różnego rodzaju spodni, ale także do spódnic, a nawet sukienek. Nie da się ukryć, że powinnaś w swojej szafie mieć minimum trzy bluzki, w tym bluzki koszulowe damskie, które będą uniwersalnym uzupełnieniem pozostałej garderoby.

Ważne kolory

Każda z nas jest, a przynajmniej powinna być świadoma, że oficjalne wyjścia wymagają określonych kolorów, które będą w stanie wpasować się w sytuację. Idąc tym tropem – bluzki, które wybierzesz, powinny mieć stonowane kolory. Nigdy na ważne wydarzenia nie zakładaj bluzek w krzykliwych kolorach, bo na pewno ściągniesz na siebie wzrok innych. Tutaj sprawdzą się raczej pastele i naturalne kolory ziemi. Najczęściej wybieranymi są białe i pudrowe bluzki wizytowe i wieczorowe. Nie należy zapominać również o bluzkach koszulowych, które z powodzeniem mogą zastąpić koszule.

Pamiętaj, aby wybierając bluzki dopasować je kolorystycznie do swojej urody. Możesz wybrać również takie, które podkreślą atuty i zamaskują mankamenty Twojej figury. Pamiętaj jednak, aby nie były to ostre czerwienie i fiolety. Takimi kolorami jedynie zwrócisz na siebie uwagę. Skup się raczej na delikatnych odcieniach różu, niebieskiego czy zieleni. Wybierając te kolory, na pewno pokażesz swój gust i klasę.